#2016-06-16 09:02:34 

Arnarra

Użytkownik

Witam was serdecznie. Wakacje tuż tuż, a przez to więcej czasu dosłownie na wszystko. Postanowiłam, że wykorzystam ten czas i rozpocznę przygotowania do nauki języka angielskiego. Chciałabym być posiadaczką certyfikatu, który (bądź co bądź) w kwestii formalnej potwierdzałby moje umiejętności językowe. Oceniam swój poziom na średniozaawansowany i szukam nie tylko materiałów do nauki, ale i informacji na temat tego, jaki egzamin byłby dla mnie odpowiedni. Czy mogę liczyć na waszą pomoc?
#2016-06-16 11:16:48 

Elisabeth Bathory

Użytkownik

Liczyć zawsze można :P Co do tematu i przedstawionego twojego poziomu zaawansowania to na chwile obecną jednym z najlepszych rozwiązań będzie egzamin Cambridge English: First lub FCE pisząc skrótem. Dlaczego egzamin od Cambridge English? Jest rozpoznawany, a co najważniejsze akceptowany przez większość pracodawców w krajach anglojęzycznych na całym świecie. Może z samym FCE nie poszalejesz za granicą ale już z CAE jak najbardziej.
#2016-06-16 12:10:02 

Arnarra

Użytkownik

Rozumiem, że CAE to egzamin na wyższym poziomie, tak?
#2016-06-16 14:34:51 

Retronomicon

Użytkownik

Hej. Tak. CAE czy jak się go określa Cambridge English: Advanced to egzamin na poziomie zaawansowanym. Poczytaj o nim na http://fce.pl/certyfikaty-egzaminy/cae. Na tym etapie można mówić, że ktoś posługuje się biegle językiem angielskim. Potwierdzam słowa koleżanki. Warto zdawać egzaminy Cambridge English. Są rozpoznawalne na całym świecie. Cambridge English to marka sama w sobie. Sam posiadam certyfikat CAE, który zdobyłem trzy lata temu. Certyfikat jest besterminowy, dożywotni i to dotyczy każdego certyfikatu Cambridge English. Co do Twojej sytuacji to zapoznaj się zarówno z wymaganiami i formatem testów FCE jak i CAE. Być może niewiele Ci brakuje aby przygotować się właśnie do CAE. Aha, CAE to nie najwyższy poziom. Jest nim CPE ale to już hardcore :D Wyższego poziomu już nie ma. Co do książek to sprawdź księgarnie językowe i wybierz materiały przygotowujące typowo pod FCE. Wśród wydawnictw godnych uwagi są m.in. Cambridge, Oxford czy Longman.

DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015