#2017-08-09 00:42:22 

Retronomicon

Użytkownik

Żona chciałaby wyjechać do pracy w Niemczech, ale nie wiemy gdzie się rozglądać. Macie może jakieś sprawdzone portale, pośredniaki, albo sami organizujecie tego typu wyjazdy? Powiedzcie też gdzie lepiej pracować - w gastronomii czy opiece nad osobami starszymi?
#2017-08-09 01:45:58 

przemyślid

Użytkownik

Zdecydowanie opieka nad starszymi! W gastronomii jest bardzo ciężka praca nieraz od samego rana do późnej nocy. Właściciele lokali trochę traktują pracowników jak niewolników, a płace nie są wcale takie wysokie. W porównaniu do tego to opieka nad starszymi jest jak wakacje.
#2017-08-09 02:17:28 

Retronomicon

Użytkownik

Dzięki za uwagę, a gdzie szukać tego typu pracy? Są jakieś portale dla opiekunek? Może jakaś firma zajmuje się organizacją tego typu wyjazdów?
#2017-08-09 03:48:58 

choinka

Użytkownik

Tak się składa, że jest takie przedsiębiorstwo. Ich ogłoszenia można znaleźć na stronie internetowej http://laxocare.pl/oferty-pracy/page/3/. Jest tam tego dość sporo, więc żona na pewno odszuka coś dla siebie. A powiedz mi jak jest u niej z doświadczeniem? Opiekowała się już starszymi?
#2017-08-09 05:52:28 

Retronomicon

Użytkownik

Tak, pracowała przez kilka lat w domu spokojnej starości na kuchni. Nie jest to stricte pomoc starszym, ale miała z nimi kontakt. Właśnie dlatego pytałem o branżę gastronomiczną i o opiekę. A powiedz mi jak wyglądają sprawy formalne w tej firmie.
#2017-08-09 06:26:01 

choinka

Użytkownik

Wszystko jest w pełni legalne, odprowadzane są wszelkie składki i podatki, a pensja jest zawsze na czas. O to akurat nie musielibyście się martwić. Wyjazdy zazwyczaj trwają dwa, czasami trzy miesiące, później przerwa wakacyjna i można znów wracać.
#2017-08-09 09:19:33 

Elisabeth Bathory

Użytkownik

Mogę jedynie potwierdzić słowa koleżanki. Jest tak jak mówi, więc nie ma się czego obawiać. Niech żona złoży wszelkie papiery - może akurat otrzyma szansę wyjazdu.
#2017-08-09 10:46:14 

Retronomicon

Użytkownik

Jeszcze musimy się zastanowić czy w ogóle warto jej wyjeżdżać, bo jednak ciężko zostawić mnie samego z dziećmi. Jednak jeżeli się zdecyduje to na pewno spróbujemy w tej firmie. Dzięki dziewczyny za pomoc! Trochę ułatwiłyście nam kilka spraw:)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015